Ekrem İmamoğlu’ndan tepki çeken paylaşım! Video ile onlara seslendi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Gezi Parkı kalkışması davasında 18 yıl mahpus cezasına çarptırılan İBB Şehircilik Proje Koordinatörü Tayfun Kahraman için özgürlük daveti yaptığı açıklama reaksiyon çekti. 

İstanbul Adliyesi 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Seyahat Parkı davasında karar, geçtiğimiz gün açıklandı. Buna nazaran Osman Kavala, hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırıldı.

İMAMOĞLU’NDAN SEYAHAT DAVASI SUÇLUSUNA DESTEK

Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne darbe vurmak emeliyle başlatılan Seyahat Parkı olaylarına takviye veren ve olayların şahsen içerinde bulunanlara dayanak iletileri atan Ekrem İmamoğlu, dava sonucu 18 yıl mahpus cezasına çarptırılan Tayfun Kahraman için özgürlük naraları attı. 

İmamoğlu, “Adalet şüphesiz yerini bulacak, hukuksuzluk son bulacak. Çalışma arkadaşım Tayfun Kahraman ve tüm Seyahat tutsaklarına özgürlük istiyoruz” dedi.

İMAMOĞLU’NA YANSILAR ÇIĞ GİBİ

Gezi kalkışmasındaki hatalılara sahip çıkan Ekrem İmamoğlu’nun paylaştığı görüntüye toplumsal medya üzerinden çok sayıda reaksiyon geldi.

İşte o yansılardan kimileri:

-Sizin Adalet anlayışınız sanki memleketin temeline dinamit koyan zalimleri içeriden mi çıkartmak oluyor, şayet bu türlü bir adalet istiyorsanız bunu asla ve asla bulamayacaksınız, yazıklar olsun size ne yazıkki adaletli bir ülkede yaşıyorsunuz.Gezi kalkışması ihanettir nokta.-Hayırdır Ekrem bey geziyi mi özlediniz tekrar bir efor içerisindesiniz

-Artık özgürce yaşıyoruz! Arkadaşlarınız için sabotajcılar ve darbeler için özgürlük mü demek istiyorsunuz?

-Ülkeyi yangın yerine çevirdiler milyarlarca dolar ziyan. Eee özgürlük! inşallah ömür uzunluğu çıkamazlar.

GEZİ KALKIŞMASINDA İMAMOĞLU’NUN ROLÜ

İmamoğlu’nun Seyahat kalkışmasında  vatandaşları sokağa çağırdığı ve kendisinin de kalkışmaya katıldığı biliniyor.

Ekrem İmamoğlu; 27 Mayıs 2013’te başlayan, 22 gün boyunca 79 ile yayılan Seyahat Parkı kalkışması sırasında, toplumsal paylaşım sitesi Twitter’daki şahsi hesabından; “Binlerce insan E-5 karayolunu trafiğe kapattı, Beylikdüzü ayakta. Her yer Taksim, her yer direniş. Beşiktaş’a geldik, Taksim’e yürüyoruz. Beylikdüzü gençleriyle, yaşlısıyla daima birlikte ayakta” ifadelerini kullanmıştı.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir