Depremzede Asistan Hekimler Başka Şehirlere Nakil Talebinde Bulundu

ANKARA’da, zelzele felaketinde yıkıma uğrayan 4 şehirde eğitim alan asistan tabipler, öteki kentlere nakil taleplerini lisana getirdi.

Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya’daki üniversitelerin tıp ve diş hekimliği fakültelerinde eğitim alan yaklaşık 40 asistan hekim, Sağlık Bakanlığı önünde bir araya geldi. Bakanlık önünde ‘Depremzede Asistan Hekimlerin Sesini Duyun’ yazılı pankart açan küme, Türkiye’nin öbür vilayetlerindeki üniversitelerine nakil taleplerini lisana getirdi. Asistan tabipler, sarsıntıda hasar gören hastanelerde çalışmaya zorlandıklarını, depremzede asistan doktorların uzmanlık eğitimlerini alabilmeleri için kalıcı olarak diğer kentlere nakil edilmesi gerektiğini söyledi.

‘DEPREM BÖLGESİNDEKİ UZMANLIK EĞİTİMLERİ DURDU’

Grup ismine basın açıklamasını okuyan asistan tabip, “Hastalarımızı takip ettiğimiz, eğitimimizin kıymetli bir modülünü oluşturan servislerimizin birden fazla kapalı olduğu için eğitimimiz önemli oranda ve telafi edilemeyecek derecede sekteye uğramıştır. Zira yalnızca Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya’daki uzmanlık öğrencilerinin eğitimleri durmuş, geri kalan vilayetlerdeki meslektaşlarımızın uzmanlık eğitimleri devam etmektedir. Zelzelenin üzerinden 2,5 ay geçmiş olmasına karşın, öbür 77 vilayetteki meslektaşlarımızla ortamızda klinik, teorik ve pratik manada kapanmayacak derecede farklar oluşmuştur” sözlerini kullandı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sıhhat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir